Повна версія

Головна arrow Соціологія arrow ПРОГНОЗУВАННЯ, ПРОЕКТУВАННЯ І МОДЕЛЮВАННЯ У СОЦІАЛЬНІЙ РОБОТІ

  • Увеличить шрифт
  • Уменьшить шрифт


<<   ЗМІСТ   >>

ЗАНЯТТЯ-ТРЕНІНГ «МЕТОДИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП» ПО ФОРМУВАННЮ ДИТЯЧОЇ КОМАНДИ МУ «КОМПЛЕКСНИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ № 5 М ІЖЕВСЬКА УР

Назва заняття-тренінгу «Методичний калейдоскоп» аж ніяк не випадково. Подібно калейдоскопу, де сама незначна стекляшка, займаючи своє місце, в сукупності утворює єдиний гарний візерунок, ми, розвиваючи окремі якості дитини, прагнемо до гармонізації особистості, її всебічному розвитку.

Автори: Дронов Данило Віталійович, фахівець із соціальної роботи, Семакіна Наталія Володимирівна, фахівець із соціальної роботи, Паша Дар'я Олександрівна, фахівець із соціальної роботи.

Мета: розвиток сенсомоторної, когнітивної та

комунікативної сфер дитини, формування дитячої команди.

Загальний час: 45 хвилин. Тривалість заняття-тренінгу визначається віковими та індивідуальними особливостями дітей.

Хід заняття-тренінгу:

Ведучий. А зараз, дозвольте запросити Вас в чарівний світ казок і пригод. У нашому з вами подорож мені допомагатимуть дві чудові феї.

1) Привітання. Ігрове знайомство: гра «Передай м'яч»

Музика: класична, спокійна

Завдання: навчити дітей відгукуватися на своє ім'я, розпізнавати ім'я і образи однолітків

Дидактичний матеріал: м'яч.

Час: 3 хв.

Опис: Феї пропонують гостям познайомитися в грі: одна фея бере в руки красивий м'яч, вимовляє своє ім'я та передає будь-якій дитині, який теж говорить своє ім'я і передає м'яч іншому гравцеві і т.д. Фея схвалює діяльність кожного учасника, вимовляючи їх імена.

2) Введення в ігрову сігуацію за допомогою спільної художньої діяльності

Завдання: формування ігрової позиції, аналіз продукту художньої діяльності дітей

Дидактичний матеріал: музика класична, динамічна

Час: 5 хв.

Опис: «Я хочу з вами подорожувати в казку. Але спочатку мені цікаво дізнатися вас, і для цього я попрошу Вас об'єднатися в команди згідно кольором на вашому стільці ».

(Роздача ватманів, фломастерів, фарб, пензлів)

І тепер ваше завдання - відобразити вашу діяльність па малюнку. В кінці роботи один учасник команди (наприклад, той у кого найдовше волосся, або найсвітліші очі) представить плід вашого спільної творчості.

Фея: «Ми помістимо всі малюнки на нашу виставку, щоб з нею могли детальніше ознайомитися всі, хто хоче дізнатися вас краще».

3) Рухоме ігрове завдання «Змійка»

Завдання: ігрове згуртування, формування злагодженості рухів.

Дидактичний матеріал: музика класична, динамічна

Час: 2 хв.

Опис: Зараз всі встають зі своїх місць, трохи відсувають стільці. Феї підходять до своїх команд. «Візьміться за руки і тримайтеся міцно, тепер ви одне ціле - єдина команда». Феї починають рух учасників під музику, змінюють напрямки, водять «змійку» по колу, хвилеподібно проходячи під руками, знову в хороводі по колу (стежити, щоб учасники міцно трималися за руки), після руху по колу музика і рух перериваються.

4) Чарівна паличка

Завдання: концентрація уваги, організація і введення в ігрове стан, активізація ігрового спілкування.

Дидактичний матеріал: чарівна паличка, касета з музичними записами, велику кулю.

Час: 3 хв.

Опис: Фея показує свою чарівну паличку і каже: «Це моя чарівна паличка, вона буде допомагати нам у всіх наших казкових справах. Давайте домовимося, якщо паличка нагорі, то все уважно мене слухають і мовчать, щоб не пропустити, що відбувається в нашій казці, якщо паличка внизу - можна рухатися, розмовляти і виконувати завдання. Давайте спробуєм". Всі виконують завдання Феї: за помахом палички, передають один одному по колу, потім по верху, потім за спиною великий красивий куля (все відбувається під музику).

6) Гра-танець «Запроси партнера»

Завдання: розвиток контактності, подолання сорому, розвиток товариськості, формування танцювально-музичної чуйності.

Дидактичний матеріал: музичний запис - сальса.

Час: 8 хв.

Опис: Фея пропонує одній команді стати в коло, заглянути в країну «Танцевалію» і розповідає правила танцювальної гри: Фея входить в коло, починає вільний танець, підходить до одного з учасників в колі, бере його за руки, вони танцюють удвох, потім кожен розходиться і запрошує собі партнера і т.д., поки все не будуть запрошені.

7) Тест-казка «Страх»

Завдання: виявлення і корекція прихованої агресивності, почуття неспокою, страху.

Дидактичний матеріал: музика тривожна.

Час: 5 хв.

Опис: Ведучий розповідає команді, що він тільки що бачив: «Поки я до вас сюди добирався, я зустрів по дорозі хлопчика, який сидів на лавці і говорив собі тихо-тихо:« Як страшно! »Як ви думаєте, чого він боїться? Допоможіть мені знайти відповідь. Для цього трохи подумайте, і потім сядьте на цей стілець і поділіться своїми припущеннями ». Кілька людей по черзі зображують хлопчика. Фей запам'ятовує страхи. І потім, за допомогою м'яча, просить дати відповіді по боротьбі зі страхами: «Як слід вчинити в такій ситуації? Як побороти страх ...? »Учасники по черзі пропонують варіанти допомоги.

Ведучий. Тепер щоб підняти у всіх настрій ми зіграємо в гру бездомний заєць. Основна фраза: «Зараз, нехай поміняються місцями все ті, хто ...»

8) Гра-жарт «Бездомний заєць»

Завдання: активізація уваги, розумової діяльності, розвиток швидкості реакції у дітей.

Час: 3 хв.

Опис: Команда сідає у внутрішнє коло. Ведучий задає питання, і всі хто згоден з цим твердженням встають зі свого місця, і пересідають на вільне. Не можна пересідати на місця сусідів зліва і справа. Той, хто не встиг зайняти місце - стає ведучим.

Ведучий. Вага трохи втомилися, повеселилися, тепер прийшла пора відпочити і налаштуватися на казковий лад.

9) Казкотерапія «Колобок» (творча робота за мотивами

казки).

Завдання: вміння самостійно розподілити ролі в команді, вміння показати свою казку командою, розвивати творчість, вміння домовлятися між собою.

Дидактичний матеріал: повітряні кулі, маркер, елементи костюмів героїв казки, аудіозапис.

Час: 5-10 хв.

Опис: Ведучий розповідає, що сьогодні вони будуть показувати казку незвичайним способом за допомогою повітряних куль. Ведучий починає розповідати казку, діти не тільки грають своїми персонажами, а й самостійно збирають своїх героїв з кульок і ілюстрованого матеріалу. Всі персонажі збираються з деталей. В кінці, провідний хвалить дітей за те, що вони так добре йому допомагали, запитує про їх настрої, про те чому вони навчилися на занятті, як вони вчинили б на місці колобка, лисиці, бабки, дідусі і т.д.

Основні уроки казки: а) не можна бути безтурботним, потрібно бути обережним з чужими людьми; б) потрібно слухатися батьків, не тікати від них; в) не можна хвалитися, тому що це може бути неприємно оточуючим; г) потрібно думати про свою поведінку і його наслідки.

10) Ігрове завдання на релаксацію

Завдання: зняття напруги, збудження, розвиток

концентрації уваги.

Дидактичний матеріал: музичний запис.

Час: 1,5-2 хв.

Опис: Фея: «А тепер чарівна паличка перенесла нас всіх на зелену галявину. Лягаємо на травичку, відпочиваємо ... ». Звучить спокійна музика. Після закінчення всі сідають, відкриваються очі.

11) Рефлексія.

Завдання: закріплення вражень від занять.

Час: 2 хв.

Опис: Фея пропонує всім поділитися враженнями від заняття. Ось і добігає кінця наша подорож. І зараз, я хочу почути вашу думку, що вам сподобалося, що найбільше запам'яталося?

 
<<   ЗМІСТ   >>